Katowice

iStock-657776512.jpg

Piknik rodzinny +4łapy odbędzie Katowicach

data pikniku: 31 sierpnia 2019

miejsce: Katowice, Dolina Trzech Stawów, Lotnisko Muchowiec

godziny: 9:00 – 17:00

Gra miejska z psem: Piknikowi będzie towarzyszyła kolejna z cyklu Gra miejska z psem. Aktywność w której może wziąć udział każdy. Rodzina z dzieckiem, wytrawny biegacz, a nawet miłośnik seriali i pilota do TV. Nasza gra miejska poza grywalizacją, aktywnością na świeżym powietrzu i wspólnej zabawy z psami ma również charakter edukacyjny. Nad jej przebiegiem czuwa behawiorysta.

Trasa Gry miejskiej z psem została przygotowana tak żeby mógł ją pokonać każdy uczestnik naszego pikniku. Po drodze przygotowane zostaną punkty z pytaniami i zadaniami dla zawodników, tak wiec liczy się nie tylko szybkość ale też wiedza o psach i ich wychowaniu. Co ważne wystartować można w pojedynkę ze swoim psiakiem ale również cała rodziną. Wybieracie jednego kapitana, który otrzyma od nas numer startowy i w trasę ruszacie swoim rodzinnym zespołem. Cały  przychód z tytułu rejestracji w Grze miejskiej z psem wspierać będzie wybraną przez Państwa fundację. Zarejestruj się w Grze miejskiej z psem! 

plan pikniku: niebawem! 

iStock-678638396.jpg

 

Katowice, serce jednej z największej metropolii Europy, stolica województwa śląskiego. Kiedyś kojarzone głównie z przemysłem ciężkim, górnictwem i hutnictwem, dziś – stale się zmieniają, stając się nowoczesnym ośrodkiem miejskim.
Katowice są głównym miastem Aglomeracji Śląskiej, w którą składa się kilka miast i niemal 3 000 000 mieszkańców.

Na terenie Katowic znajduje się doskonale zachowana dawna dzielnica robotnicza Nikiszkowiec, o niespotykanej w żadnym innym miejscu na świecie architekturze. Miasto stara się o wpisanie tej dzielnicy na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Katowice były kandydatem o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, który przypadł miastu Wrocław.

Na terenie Katowic organizowane jest wiele imprez kulturalnych, sportowych o randze nie tylko krajowej ,ale i światowej np. Rawa Blues Festiwal, Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. G. Fidelberga, Liga Światowa w siatkówce, Mistrzostwa Europy w koszykówce, największa impreza muzyki elektronicznej w Polsce Mayday i wiele innych.